Menu

20/3/2019

Tanec, zpěv i rap tematizující tradiční postavení korejských žen

Prvním titulem sekce Fokus: Korea bude emotivní inscenace jedné z nejúspěšnějších korejských tanečních skupin GOBLIN PARTY. 
V představení A SILVER KNIFE kvarteto tančících, rapujících i klejících performerek oživuje a komentuje problematiku společenského postavení dnešní ženy. 

 

 

 

Slovo ‘Eunjangdo‘ (silver knife=stříbrná dýka) působí jako tradiční příběh ze starých časů, ale je v něm přidána záhadná směsice rapu, modernizovaných písní a pohybů, které se zbavují bariéry mezi časy a prostory."
Heemang BANG (Dance Critic, Korea Dance Webzine)
 
Jsou to školačky, hrající si na popové hvězdy a válečníky, ale nádech temnoty v jejich hrách připomíná stín dospělosti, který je sleduje. (…) Tanečníci publikum očarují svojí neutuchající energií, zejména neuvěřitelně charismatická Lee Kyung-gu, která je vede. Rapuje do mikrofonu a předvádí své pohyby s impozantní přesností."
David Pallant (Aerowaves Springback Academy Fellow ‘18)

 

námět a režie Lim Jin-ho, Ji Kyung-min
spoluvytvořili Lim Sung-eun, Ahn Hyun-min, Lee Kyung-gu, Lee Yeon-ju
dramaturgie Lee Harim
produkce Kim Jin-woo
světla Lee Seung-ho
hudba Rémi Klemensiewicz
mezinárodní zastoupení Jang Soohye
 

účinkují Lim Sung-eun, Ahn Hyun-min, Lee Kyung-gu, Lee Yeon-ju

Premiéra 19. 8. 2016

Inscenaci A Silver Knife uvedeme na festivalu ve čtvrtek 16. 5. v 15.30 a v pátek 17. 5. už ve 14.30 v Divadle K3 na Konviktu. Po představení bude následovat beseda. 

Skupina GOBLIN PARTY byla založena v roce 2007 a od té doby vystupuje na domácích i zahraničních scénách. Skupina nemá jednoho vedoucího, skládá se z několika choreografů, kteří společně tvoří příběhy. Inscenace této skupiny jsou založeny na moderním tanci, zaměřují se především na komunikaci s diváky a neustálé rozšiřování jejich perspektivy.
 

za podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partneři: