Menu

  So 12. 5. 2018 10:00-00:00 | Divadlo hudby

  vstupenky

  taneční workshop s Adrienn Hód

  Za zvuku klasické hudby se účastníci workshopu rozdělení do menších skupin soustředí na využití energie vlastního těla a hlasu coby schopnosti vyjádření emocí pohybem.

  Adrienn Hód (*1975) v roce 1997 absolvovala budapešťskou taneční školu (Budapest Tánciskola) a poté se až do roku 2010 aktivně věnovala tanci. Už během studií v roce 1995 založila taneční skupinu OFF a poté v roce 2009 Hodworks, s níž v roce 2011 působila na rezidenci v berlínské Tanzfabrik. Vytvořila choreografie pro oscarový snímek László Nemese Saulův syn (2015) a podílí se i na jeho novém filmu Sunset (2018).
  Její tři produkce Basse Danse, Dawn a Conditions of Being a Mortal byly vybrány sítí Aerowaves jako jedny z nejlepších současných tanečních produkcí vůbec. Osmkrát byla nominována na Cenu Rudolfa Lábána, z toho čtyřikrát zvítězila, a sice s inscenacemi Basse Danse (2012), Dawn (2014) a Grace (2017; na předloňské Divadelní Floře) a právě s novinkou Solos (2018).
  Její tvorba je oceňována pro svůj důraz na experimentální aspekt. Ve své práci se Hód soustřeďuje na tělo samotné, vyčleňuje ho z jeho kulturního kontextu a umísťuje do prázdného prostoru. Na scéně vytváří intimní situace, ve kterých se tanečníkovi dostává prostoru a důvěry k otevření vlastní fyzičnosti. Hód se nebojí pracovat s konceptem neznámého: její technika se zakládá na improvizaci, která je ovšem na scéně pevně ukotvena.

za podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partneři: