Menu

  So 12. 5. 2018 14:30-00:00 | Divadlo na cucky

  vstupenky

  Michal Hába a kol. OPLETAL Divadlo na cucky Olomouc

  PROTI ZDI
  První repríza autorské inscenace mladého režiséra Michala Háby. Téměř detektivní pátrání tří herců, zkoumajících na příběhu autentické osobnosti principy národní identity i příčiny našich historických komplexů.

  režie Michal Hába
  asistence režie Anna-Marie Maxera
  scénografie Adriana Černá

  premiéra 11. května 2018 v rámci Divadelní Flory

  účinkují Růžena Dvořáková, Ondřej Jiráček, Adam Joura

  Michal Hába (1986) vystudoval režii na KALD DAMU, v Divadle Komedie asistoval režisérům Dušanu D. Pařízkovi a Alexanderu Riemenschneiderovi. Absolvoval stáže v berlínských divadlech Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz (u Franka Castorfa) a Maxim Gorki Theater (u Sebastiana Baumgartena). Účastnil se Mezinárodního fóra při Berliner Theatertreffen (2016). Je vedoucím divadelní skupiny Lachende Bestien, která je považována za jeden z nejprogresivnějších divadelních subjektů na pražské divadelní mapě a která se hlásí k politickému a apelativnímu divadlu: mj. 120 dnů svobody, Ferdinande!, Sezuan (basierend auf Brecht) či Pověření. Za inscenaci Schwabovy Pornogeografie získal Cenu Josefa Balvína 2016.
  Angažuje se také v Divadle koňa a motora, které spojuje tradici kočovného divadla s komunitním a sociálním přesahem a které míří na kulturní oživení periferie. Nejznámějším projektem je Othello is black uskutečněný na Šluknovsku. Pravidelně spolupracuje s Divadlem Husa na provázku, kde v příští sezóně uvede autorskou adaptaci Dostojevského Hráče, a s hradeckým Klicperovým divadlem, kde uvedl svou zatím poslední inscenaci Schimmelpfennigovy hry Černá voda v české premiéře.

   

  Divadlo na cucky je otevřený prostor pro kulturu, který sídlí na Dolním náměstí v centru Olomouce. Divadlo se vedle své vlastní tvorby věnuje také prezentaci hostujících umělců, tvůrčím dílnám pro všechny generace a podpoře společenského dialogu prostřednictvím besed a přednášek. Součástí kulturního centra je také kavárna Café na cucky a Galerie XY.
  Divadlo vytváří svůj stálý repertoár, jehož skladba se pohybuje v širokém rozpětí mezi inscenacemi současných textů a autorskou tvorbou. Svébytnou poetiku směřující k experimentování a ohledávání nových prostředků komunikace formují hostující (Tereza Říhová, Zuzana Burianová, Michal Hába) i domácí tvůrci (umělecká šéfka Silvia Vollmannová).