Menu

  So 12. 5. 2018 17:00-00:00 | Moravské divadlo

  vstupenky

  Mathieu Kassovitz NENÁVIST Landungsbrücken Frankfurt

  GEGEN DIE WAND
  Radikální komedie o lidech, kteří se rozloučili s přísliby osvícené, demokratické, tolerantní a spravedlivé společnosti, inspirovaná stejnojmenným filmem. Nekompromisní zrcadlení rasismu v inscenaci režiséra Linuse Koeniga, která získala Hlavní cenu festivalu Hessische Theatertage 2017.
  Po otitulkovaném představení v němčině bude následovat beseda.

  režie Linus Koenig
  scéna a kostýmy Linus Koenig
  hudba Thomas Buchenauer (MESSER BRÜDER)
  dramaturgie Hannah Schassner

  premiéra 3. 11. 2016

  hrají
  Amin Biemnet Haile, Jochen Döring, Hadi Khanjanpour

   

  Inscenace byla vyznamenána Hlavní cenou divadelního festivalu Hessische Theatertage 2017.

   

  Horizont, který ve frankfurtském divadle Landungsbrücken rozprostřel režisér Linus Koenig se svou jevištní adaptací „Nenávisti“ Mathieu Kassovitze, je na každý pád ohromující (…) A k tomu jsou Jochen Döring, Amin Biemnet Haile a Hadi Khanjanpour coby chuligánští kámoši skutečně grandiózní.
  Frankfurter Allgemeine Zeitung

   

  Pouze s jedinou rekvizitou ošuntělého gauče a ve francouzsky modro-bílo-červených tréninkových outfitech zaplňují po hodinu a půl herci prostor doslova vibrující energií.
  Sylvia Staude, Frankfurter Rundschau, 4. 11. 2016

   

  Režisér Linus Koenig obsadil trojici výtržníků silnými hráči frankfurtské nezávislé scény. (…) Všechno to musí jít ven a to se taky stane. Představitelé tak činí se strhující suverenitou, rozdováděně vskakují do svých rolí a zase zpět do civilu (…) Opravdu dobré.
  Winnie Geipert, Strandgut, 6. 12. 2016

   

  Linus Koenig (1975) je spoluzakladatel a umělecký šéf divadla Landungsbrücken Frankfurt. Jako malý se chtěl stát rockovou hvězdou, pak začal studovat politologii na univerzitě v anglickém Yorku, ale magisterský titul získal v oboru divadelní a kulturní management. Jako režisér debutoval melancholickou groteskou Indies (2007). Mezi jeho autorské počiny patří např. hry s existenciální tematikou Irgendwas mit Nazis (2009), To Be. Hamlet (2011) a Talk Radio (2014). Je známý též adaptacemi moderní klasiky, uvedl např. Sartrovu Uzavřenou společnost (Geschlossene Gesellschaft, 2012) nebo Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové? (Wer hat Angst vor Virginia Woolf?, 2013). Nejčerstvěji Koenig jako dramaturg spolupracoval s režisérkou Hannah Schassnerovou na inscenaci její parodické hry Sie Heil (2017). Nezřídka ve svých produkcích také sám účinkuje. Kromě režie, dramaturgie a herectví se věnuje i světelné technice. Velký úspěch zaznamenal se svou společensko-kritickou studií podle stejnojmenné filmové předlohy Nenávist (Hass, 2016), jež byla oceněna prestižní cenou festivalu Hessische Teatertage.

  Landungsbrücken Frankfurt je nezávislé divadlo se sídlem v budově bývalé továrny na tiskařské barvy na západě Frankfurtu nad Mohanem. Landungsbrücken (v překladu „Mola“ či „Přistávací mosty“) založila v roce 2004 skupina umělců spolupracujících na projektech při frankfurtských divadlech Die Dramatische Bühne, Theater Willy Praml, Theater 695 a divadelním klubu Laiensclub Alexandera Brilla. Podle slov samotných tvůrců podnítila vznik této otevřené scény touha odrážet dynamický život velkoměsta a touha se na něm podílet. Touha vytvořit nezávislou platformu otevřenou pro různorodé divadelní projekty, ať už pocházejí z řad vysokoškolských studentů, přistěhovalců nebo se jedná o experimentální počiny hostujících herců a režisérů či oblíbené dětské muzikály Ritter Rost. Vedle kmenových tvůrců divadlo spolupracovalo s řadou renomovaných německých umělců (Robert Gernhardt, Martin Semmelrogge, Herbert Fritsch) a institucí (Universität der Künste Berlin, Schauspiel Frankfurt, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt či Künstlerhaus Mousonturm).