Menu

  So 19. 5. 2018 14:30-00:00 | Konvikt – Divadlo K3

  vstupenky

  A SOLO FOR MR. FOLK Milan Herich

  VISEGRAD PERFORMING ARTS
  Tvůrčí fúze nonkonformního zakladatele Les SlovaKs Dance Collective a venezuelského světoběžníka přetavuje slovenský folklor do současné taneční formy, jež komunikuje s pop kulturou, surrealismem i expresionismem. Choreografie: Milan Herich, režie: David Zambrano.

  režie David Zambrano

  choreografie Milan Herich
  světla Jan Čief
  kostýmy Mat Voorter
  hudba Sergej Prokofjev, Sergej Rachmaninov, Lajko Felix, Asaf Avidan

  premiéra 9. 6. 2017

  účinkuje Milan Herich

   

  Milan Herich evidentně čerpá z pohybového slovníku slovenského folkloru, jehož briskní kroky bravurně ovládá. Lidový tanec dekonstruuje na jednotlivé elementy a posouvá je dále, do svébytné současné výpovědi.
  Jana Bitterová, Taneční aktuality.cz, 17. 6. 2017

   

  Milan Herich (1980) absolvoval studium na konzervatoři J. L. Belly v Bánské Bystrici. V září 2002 odešel z Vysoké školy múzických umění v Bratislavě a trvale přesídlil do Bruselu, kde nastoupil na prestižní školu současného tance P.A.R.T.S. (Performing Arts Research and Trainnig Studios). V roce 2005 se podílel na představení Puur taneční platformy Ultima Vez, které bylo upraveno do filmové podoby pod názvem Here After (2007). Po letech si spolupráci s ní zopakoval v titulu Booty Looting (2012). Je jedním z pěti zakládajících členů věhlasného souboru Les SlovaKs Dance Collective, se kterým vytvořil mj. inscenace Opening Night (2007), Journey Home (2009), The Concert (2010) a Fragments (2013). Inspiraci pro svou práci čerpá z tradic slovenského folklóru, využívá prvků lidového tance a hudby a dává je do nových souvislostí. Již více než sedmnáct let asistuje Davidu Zambranovi na lekcích a workshopech a permanentně účinkuje v řadě jeho děl, např. Rabbit Project (2003), Soul Project (2006), Holes (2009).

  Umělecká dráha Milana Hericha se ubírala stejným směrem jako u jeho kolegy a krajana Petera Jaška a jejich spolupráce vyústila mj. inscenací Shared Night (2012).

  Uznávaný umělec a pedagog David Zambrano se narodil ve Venezuele a dnes střídavě sídlí v Bruselu a Amsterdamu. Za svou bohatou kariéru navštívil přes 63 zemí světa a pracoval s tisíci různorodých tanečníků. Výrazně ovlivnil současnou tvář moderního tance a improvizace. Jeho nepozoruhodnějšími inovativními technikami jsou „Flying Low“ (zabývá se vztahem tanečníka k zemi) a „Passing Through“ (skupinové cvičení zkoumající nekonečné možnosti pohybů uvnitř časoprostoru). Na kontě má desítky původních projektů, které překonávají kulturní hranice a spojují tanečníky ze všech koutů světa: Sal-to, A Song For Two Humans (obě 2015), Tierras Enamoradas (2013), Why Not! (2012) aj. Jedna z jeho posledních prací – Ceviche (2015) – vznikla kooperací s VerTeDance a kapelou Zrní.