Menu

  Ne 19. 5. 2019 14:00-14:25 | Konvikt – Divadlo K3

  vstupenky

  Choi Min-sun – Kang Jin-an COMPLEMENT Choi X Kang Project

  FOKUS: KOREA
  Experimentátorské uskupení Choi X Kang zkoumá možnosti pohybu prostřednictvím propojování lidského těla s rozmanitými technologiemi. Inscenace monitorující hranice jevištního prostoru a času byla oceněna na největší asijské choreografické soutěži – Yokohama Dance Collection.

  účinkují
  Choi Min-sun, Kang Jin-an


  Inscenace Complement získala Cenu poroty na prestižní asijské choreografické soutěži Yokohama Dance Collection 2018.


  Co se děje se světem mimo naše zorné pole? A je možné jej nějak ovlivnit?
  Imaginativní inscenace Complement vytváří použitím kamery, jakožto nástroje selektivního záznamu reality, v konfrontaci s opakujícími se jednoduchými pohyby tanečníků nové perspektivy vnímání prostoru i času. Divák se dostává do pomyslné střihačské dílny, ve které se do jevištního obrazu přidávají, mažou, zkreslují a upravují jednotlivé prvky choreografie, skoro jako by šlo o animovaný film.

  „V představení Complement tanečníci předvádějí systematicky se opakující pohyby, které zároveň kamerou přenáší na dvě televize v pozadí. Pohled kamery tak přidává další rozměr a zdánlivě tvoří nový bezprostřední aspekt choreografie. Natáčené záběry zkreslují skutečnost, neboť zamlčují určité části celku – scéna tak připomíná dílo iránského kreslíře satirických komiksů Mana Neyestaniho.“
  KOREA DANCE WEBZINE, 7/2016

  The Choi X Kang Project je projektová skupina umělců Choi Min-suna a Kang Jin-ana, která od roku 2015 působí v korejském Soulu. V rámci své tvorby se zaměřují především na zkoumání nových možností pohybu prostřednictvím konfrontace lidského těla s přístroji a moderními technologiemi. Na soutěžní přehlídce Dance Collection v Soulu, z níž vzešla řada současných uznávaných korejských choreografů, získali se svým Basic Dance (2015) hlavní cenu, která s sebou přinesla výraznou podporu pro jejich další progresivní tvorbu. Díky tomu navázali spolupráci s vizuálními umělci, ale i tanečníky a choreografy ze Singapuru či Bulharska a své portfolio rozšířili i o projekty pro renomované galerie. V únoru 2018 vyhráli s inscenací Complement cenu poroty na Yokohama Dance Collection, což je v současnosti jedna z nejprestižnějších choreografických soutěží v Asii. 
   

  foto: Yoichi Tsukada