DIVADELNÍ FLORA
Menu

8/12/2021

Hvězdná osobnost evropské taneční scény Doris Uhlich v nedělním epilogu 24DF

AKTUALITA

O velkolepé finále devítitýdenní 24. Divadelní Flory se postará několikanásobná Tanečnice a Choreografka roku (prestižní ocenění měsíčníku tanz), průkopnice tzv. nahého tance Doris Uhlich. V pohybové sólové performance TANK, inspirované sci-fi filmy o vetřelcích, poukazuje na to, jak budou v blízké či vzdálenější budoucnosti naše těla reagovat na digitalizaci, biotechnologie a počítačem ovládané stroje. 

TANK je laboratorní zkumavka, skleněná oválná tuba, v níž jsou ve speciálním roztoku k vědeckému pozorování a nejrůznějším experimentům konzervovány živočišné preparáty. Stejně tak je TANK stěžejním a zároveň jediným objektem pozorování a experimentálním místem hybridních tělesných transformací ve stejnojmenné taneční performanci, v níž nás Doris Uhlich zve „zpátky do budoucnosti“.

Inteligentně, humorně i děsivě zároveň vrhá v TANKu Doris Uhlich své tělo v hrací plochu společenských diskurzů a existenciálních otázek lidského bytí ve stále digitalizovanějším a technologizovanějším světě. TANK je výsostně aktuální dílo se závěrečnou – pro Doris Uhlich typickou – metareflexivní pointou.

Přístup Doris Uhlich je humanistický a vizionářský, systematicky nabourávající model dokonalých, sportem vycvičených a nestárnoucích těl, jenž celou společnost frustruje a především odlidšťuje. 
Lenka Nota, Harmonie, 13. 11. 2019
 
TANK
12. 12. v 18.30, S-klub
Vstupenky zde.
 
Představení uvádíme ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze.

za finanční podpory:

pořadatel: hlavní partner: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partneři:

s podporou: