DIVADELNÍ FLORA
Menu

22/5/2022

25. Divadelní Flora je za námi…

AKTUALITA
Tanečním dvojprogramem složeným z oceňovaného sóla Slovenky Evy Urbanové The Essence a plenérové verze tuzemské taneční inscenace roku Treatment of Remembering skupiny POCKetArt vyvrcholil o víkendu v Olomouci 25. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora s mottem New World 2.022, který se po třech letech vrátil v květnovém termínu.
Děkujeme všem účinkujícím i divákům, hostům a podporovatelům, kteří dělají Floru takovou, jaká je – místem pro setkávání.

Pospolitá atmosféra po Treatment of Remembering s environmentální tematikou, kterého se jako diváci účastnili i místní kapucínští mniši, v jejichž klášterní zahradě se představení konalo. (foto Lukáš Horký)

„Mám pocit, že Flora z českých festivalů nejvíce usiluje o kontinuální vazby, o hlubší dramaturgii. Není pouhým bazarem projektů, které momentálně letí nebo dostaly ceny,“ komentoval festivalovou dramaturgii umělecký šéf brněnského HaDivadla, na jehož tvorbu se Flora speciálně zaměřila, Ivan Buraj – profilová osobnost 25DF.

Doufáme, že si z rozmanité nabídky divadelních představení, koncertů, workshopů či velkého množství besed vybral každý. Těšíme se na setkání příště – věříme, že opět v máji, v klidnějších časech a dříve než za tři roky…

za finanční podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: