DIVADELNÍ FLORA
Menu

31/5/2022

Ozvěny 25DF v médiích

AKTUALITA
Reflexe polojubilejního ročníku Divadelní Flory – reportáže, rozhovory, kritické analýzy a recenze na představení – v nejrůznějších periodicích, blozích, rozhlasových i televizních relacích a v dalších médiích. (průběžně aktualizováno)

Velkou reportáž o 25DF v týdeníku Respekt otiskl už v půlce festivalu publicista Jan H. Vitvar.

Český rozhlas Vltava věnoval Floře několik živých vstupů do vysílání a redaktor Aleš Spurný přímo v ruchu festivalu natočil s ředitelem Petrem Nerušilem a s dramaturgyní německojazyčného programu Dominikou Širokou relaci Vizitka.

Česká televize odvysílala v rámci Událostí v kultuře hned dvě reportáže – jednu o zahájení festivalu, druhou o jejím zahraničnímu programu. A pořad ČT ArtZóna se na Divadelní Floru zaměřil v rubrice Fenomén.

Takřka každodenní zpravodajství z 25DF poskytovaly Divadelní noviny – Flora novosvětská nebo server Olomouc.cz.
Bilanční reportáž na Aktuálně.cz zveřejnila kritička Petra Zachatá, na blogu Centra experimentálního divadla pak divadelní teoretik a praktik Jan Doležel, v Divadelních novinách publicistka Eliška Raiterová, na slovenském internetovém časopisu MLOKi – mladí o kultúre inak teatroložka Barbora Forkovičová a v časopise DAMU pro kritiku a divadlo Hybris redaktorka Ema Šlechtová.

Taneční a performativní program mapovaly nejen internetové časopisy Taneční aktuality a Taneční zóna, ale také divadelně-analytický blog Podhoubí.cz či portál Opera PLUS, který natočil interview s dramaturgyní Jitkou Pavlišovou.

Příspěvky účastníků FloraLabu – edukativního programu pro VŠ studenty divadelních a divadelněvědných oborů – jsou k dispozici na studentských serverech Kritické theatrum nebo Divá báze.

Děkujeme za zájem a těšíme se na další ohlasy, které na této stránce průběžně doplňujeme.