DIVADELNÍ FLORA
Menu

10/5/2023

Přípravy vrcholí, do zahájení festivalu zbývají hodiny!

AKTUALITA

Přípravy vrcholí, festivalové scény se adaptují, poslední vstupenky mizí z předprodeje…
Dámy a pánové, 26. Divadelní Flora klepe na dveře! Na jaká místa vás letos divadlo vyláká…?

Tradiční festivalové scény Moravské divadlo, Divadlo na cucky a Divadlo K3 i letos doplní pro účely festivalu adaptovaný S-klub, který patří k nejexponovanějším festivalovým lokacím.

Flora s divadlem opět vstoupí i do sakrálního prostoru – konkrétně do kostela P. Marie Sněžné, kde svůj taneční obřad K Madoně se rzí uvede choreografka Johana Pocková.
Část programu se letos premiérově odehraje v obou budovách Muzea umění Olomouc – jak v Arcidiecézním muzeu, tak ve výstavním sálu Muzea moderního umění, v tzv. Trojlodí. Mnoho titulů totiž překračuje žánrové hranice směrem k výtvarnému umění – blíže jsme o tom psali zde.

Fenomenální berlínská hudebnice KID BE KID nabídne svou virtuózní kombinaci expresivního soulového zpěvu, beatboxu, klavíru a syntezátorů v Jazz Tibet Clubu, který exkluzivní koncert spolupořádá.
Další hudební produkce – ať už koncert brněnské formace ENSOI, nebo rozmanité DJ sety – se tradičně uskuteční v šapitó, které i letos vyrostlo na parkánu Konviktu. Oblíbený festivalový meeting point bude zároveň ve dne sloužit jako zázemí pro besedy. Na ně i na celý bohatý program 26DF vás srdečně zveme!