DIVADELNÍ FLORA
Menu

9/5/2024

Začíná 27. Divadelní Flora!

AKTUALITA

Po roce startuje největší přehlídka živého umění v Olomouckém kraji. Jaké novinky si letos připravila a na koho se můžete těšit?

Jedna z mnoha variant festivalového vizuálu od malíře Jiřího Sedláka.

Během dvanácti dnů májová Olomouc opět ožije divadelním svátkem. 27. ročník mezinárodního multižánrového festivalu představí renomované soubory a divadelní osobnosti z jedenácti zemí. Diváci a divačky se mohou těšit na sedm desítek akcí, které proběhnou na scéně Moravského divadla, v adaptovaném S-klubu, v šapitó na parkáně, v Divadle na cucky či v novém prostoru Central. Některá představení jsou beznadějně vyprodaná, na jiná ale ještě volná místa jsou!

Volnost na 27DF – buďte u toho s námi!

Tradiční tištěný zpravodaj letos nahradí tři různé informační kanály. Aktuální dění na festivalu opět zaznamená sehraný štáb kameramanů videozpravodaje (Michal Švarc, Jiří Šlofar, Vít Hradil a Lukáš Citnar) – reporty a střípky budou ke zhlédnutí na platformě YouTube, hlavně ale na sociálních sítích Facebook a Instagram.

aktualitách na webu DF se můžete těšit na rozhovory s divadelními osobnostmi i bohatou fotogalerii z každého dne. Momentky z festivalového ruchu pro nás letos budou lovit fotografové Lukáš Horký a Michal Hančovský.

Třetím médiem – a velkou novinkou – bude studentská platforma FloraLab. Studenti a studentky vysokých škol (Praha, Brno, Bratislava, Olomouc), kteří se účastní stejnojmenného edukativního programu, přinesou svůj čerstvý pohled ve formě komentářů, anket, interview s tvůrci a tvůrkyněmi či záznamů z besed. 

Věříme, že nové úhly pohledu i pestrost jejich podob přispějí k co nejbarvitější reflexi Divadelní Flory, která si letos „volnost“ vetkla do svého motta.