DIVADELNÍ FLORA
Menu

3/6/2024

Scény 27DF

AKTUALITA / FOTOGALERIE

Letošní Flora se odehrála na pěti olomouckých scénách a jedné brněnské. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přenosu a převozu všech produkcí (anebo diváků a divaček) a po týdnech pečlivého ladění produkčních i technických detailů umožnili Olomouci „rozkvést“ volností… 

Fotografie Lukáš Horký a Michal Hančovský

Na jevišti Moravského divadla Olomouc se odehrálo sedm inscenací hlavního programu: Nový život, Ela!, Ad Matrem, Peer Gynt, Na první pohled, Na západní frontě klid / Zelené koridory nebo rozverný Vojcek_jednorozměrný člověk s děkovačkou, která se zvrhla ve vodní klouzačku.

Divadlo na cucky na 27DF uvedlo svou inscenaci Masaryk(ová) a v premiéře novinku Tragédi, hned dvakrát pak hostující dětské Mikrosvěty.

Flora se nově zabydlela v Centralu, multikulturním prostoru Muzea umění, kam (včetně repríz) situovala osm produkcí. Central hostil premiéru baletu MDO Freedom In Motion, multižánrový projekt Fredy, taneční dvojprogram Anomalie / Resistance Movement, stand-up Iris a performanci Happy Birthday.

Pro festivalové účely jsme opět adaptovali S-klub. Vedle choreografií Every Minute Motherland Delicate zde bodovaly žánrové přesahy s originálním zapojením technických prvků: „účinkovala“ míchačka Bettina v Béton Brut, nazvučené vrtačky a brusky v Symfonii pokroku, polohovací zvedák v Území nikoho: Příchozí či live cinema s horolezeckou soupravou v Juices. Zázemí pro vystupující opět nabídlo Dramacentrum Sdružení D v patře nad S-klubem.

Univerzita Palackého poskytla festivalu prostory Konviktu (Umělecké centrum UP) – Divadlo K3 pro taneční workshop, Filmový sál pro konferenci CED Talks a parkán pro besedy a koncerty v šapitó. Za provoz baru na parkánu patří dík klubu Vertigo.  

HaDivadlu vděčíme za výlet na představení Jenom konec světa – zájezd do Brna už se pomalu stává tradicí.

Děkujeme všem spolupracovníkům a spolupracovnicím, díky jejichž pomoci, vstřícnosti a nasazení se podařilo 27. Divadelní Floru realizovat!