DIVADELNÍ FLORA
Menu

16/5/2022

Intervenční HaDivadlo

FOTOREPORTÁŽ

Čtvrtkem 12. května zahájilo svoji přehlídku v rámci 25DF brněnské HaDivadlo. Inscenaci NAŠI – Studie rozhovoru o klimatické krizi předcházel jednak dramaturgický úvod uměleckého šéfa HaDivadla Ivana Buraje, jednak tvůrčí „světelná“ intervence výtvarníka Michala Mitra, volně přístupná ve foyer MDO po celé odpoledne. Podívejte se na fotoreportáž a přijměte pozvání k dalším setkáním s touto originální brněnskou scénou!

foto Lukáš Horký a Ondřej Hruška

Jsou to právě tvůrčí intervence, jimiž se divadlo vyhraňuje k nadprodukci nejen divadelního provozu. O jeho environmentálních i uměleckých tendencích v rámci sezóny Nerůst jsme psali zde.
Fokus zaměřený na HaDivadlo pokračoval v pátek třináctého dvěma besedami a inscenací VNÍMÁNÍ, s úvodem dramaturga Matěje Nytry. Její dvojí festivalové uvedení doplnila v neděli na prosluněném parkánu tvůrčí intervence v podobě scénického čtení autorského textu NIKOLA 2030, 2045, 2080. A byt na Kosinově ulici se později stal místem další intervence – bytové variace Havlovy hry VERNISÁŽ.

Ivan Buraj je – spolu s Janem Kačenou, který se spolupodílel na inscenacích HaDivadla Čevengur a Moby Dick – podepsán také pod adaptací Gombrowiczova románu KOSMOS Národního divadla, která je na programu Flory 16. května od 19.00 v Moravském divadle.

Zájezdem do HaDivadla ve čtvrtek 19. května na představení ZEĎ v režii Kamily Polívkové přehlídka progresivní brněnské scény pomyslně vyvrcholí. Přijměte pozvání!

za finanční podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: