DIVADELNÍ FLORA
Menu

  So 6. 11. 2021 | 20:30-21:45 | Konvikt – Kaple Božího Těla

  Alexander Maschke – Dominik Giesriegl While We Were Sleeping

  KONCERT
  Průzkum „pestrých hudebních světů“ v syrových i snových skladbách poletujících vzdušnými kulisami barokní kaple – v mimořádné německo-rakouské fúzi skladatelů scénické a filmové hudby.

  Dvojice mnichovských umělců Alexander Maschke a Dominik Giesriegl prozkoumává hudební světy na pomezí intimní akustické hudby a syntezátory poháněné elektroniky. Používá k tomu širokou škálu zvukových zdrojů – od tradičních nástrojů, terénních nahrávek, elektrické kytary a syntezátorů až po pokročilý elektronický sound design. Koncert bude vycházet ze skladeb a myšlenek původně vznikajících během zákazu vycházení vyvolaným pandemickou situací na jaře tohoto roku a nabídne částečně improvizovanou cestu plnou pestrých zvukových krajin, syrových ruchových struktur i momentů hloubavého snění.

   

  Alexander Maschke je vyhledávaným autorem scénické i filmové hudby. Narodil se v Berlíně a s hrou na housle začínal ve třech letech. Na Hochschule für Musik und Theater v Mnichově studoval skladbu pro film. V roce 2017 byl nominován na prestižní cenu Deutscher Fernsehpreis (za hudbu k televizní minisérii Morgen hör ich auf). Podílel se na zvukovém designu divadelních produkcí režiséra Ulricha Rasche Woyzeck (2017, Theater Basel) a Elektra (2019, Residenztheater). V rámci loňské Divadelní Flory představil v šapitó svou tvorbu v sólovém koncertním setu.

  Rakouský skladatel Dominik Giesriegl se vedle komponování hudby k celovečerním filmům a televizním seriálům věnuje také volné tvorbě. Vystudoval filozofii a psychologii na Universität Wien a hudební výchovu na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Poté absolvoval studium skladby pro film u Enjotta Schneidera a Gerda Baumanna na Hochschule für Musik und Theater v Mnichově.

   

  Ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze.

za finanční podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: