DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Út 7. 12. 2021 | 19:00-20:30 | Arcidiecézní muzeum – Mozarteum

  Lidi krve

  FILM
  Drama o stigmatech a traumatech minulosti. Imaginativní putování napříč časem v prvním celovečerním hraném filmu spoluautora a režiséra festivalových inscenací Woyzeck a Kacířské eseje.
  (Česká republika 2021 | režie Miroslav Bambušek)

  První celovečerní hraný film všestranného tvůrce Miroslava Bambuška zachycuje fantaskní cestu poválečným česko-německým pohraničím, ale dotýká se i skutečných událostí v zaniklé obci Vitín na Ústecku. Téma hledání vlastní identity v koloběhu dějin se opírá o emocionální paměť Sudet. Nadčasový snímek by však mohl být zasazen do kteréhokoliv jiného období našich novodobých dějin, které česká společnost nedokáže relevantně reflektovat a poctivě se s ním vyrovnat. Na obrazové koncepci snímku, který vybočuje z běžné tuzemské produkce, se podílel výtvarník Josef Bolf.

  Už ve svém předchozím, experimentálně laděném filmu Jan Hus – mše za tři mrtvé muže (2009) se Bambušek zaobíral střetem jedince s mocí a s vlastním svědomím. Věnoval se v něm odkazu Ryszarda Siwiece, Oskara Brüsewitze a Grahama Bamforda, kteří za své morální přesvědčení položili život. Motiv „mezní oběti“ ostatně režisér rozvíjí také v inscenacích Kacířské eseje a Woyzeck, jejichž uvedení je součástí režisérova profilu v rámci letošní DF.

  Filmové drama Lidi krve je téměř imaginativní „křížovou cestou“ promlčenými dějinami za odpuštěním a smířením.

   

  scénář a režie Miroslav Bambušek

  kamera Jakub Halousek
  střih Jan Daňhel
  dramaturgie Kristián Suda
  hudba Tomáš Vtípil
  koncepce masek a kostýmů Zuzana Bambušek Krejzková
  výtvarník Josef Bolf

  hrají
  Miloslav König, Karel Dobrý, Miloslav Mejzlík, Juraj Bača, Tereza Hofová, Jakub Gottwald, Jiří Černý, Jakub Folvarčný, Tomáš Bambušek


za finanční podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: