DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Po 9. 5. 2022 | 21:00–22:15 | Jazz Tibet Club

  vstupenky

  GREY PARIS

  koncert
  Magická symbióza elektronických prvků a emocemi vibrujících klavírních kompozic v novátorském pojetí experimentálního berlínského tria.

  Cena vstupenek:

  Svou hudbu charakterizují jako „filmový elektro-akustický jazz“ a je pravda, že zvukové krajiny, které vytvářejí pomocí okouzlujících minimalistických a hypnotických rytmů, vyvolávají tak silné obrazy, že jsou Grey Paris právoplatně označováni za jedno z nejunikátnějších moderních jazzových uskupení.

  Athens Technopolis Jazz Festival

   

  V hudbě berlínského tria Grey Paris se klasické nástroje potkávají s elektronikou a společně vytvářejí minimalistickou, téměř filmovou atmosféru. Spojením elektronických prvků a emocionálních klavírních kompozic vzniká rozmanitý zvukový prostor, okořeněný proměnlivými tanečními rytmy, sférickými zvuky a elektronickými experimenty. Jejich tvorba se inspiruje v estetice formací e.s.t. (Esbjörn Svensson Trio) a Gogo Penguin nebo u skladatele Nilse Frahma, ale slévá se v originální a plnokrevný hudební proud, zachycený mj. na albech Now is the moment (2017) a Medea (2019).

   

  Arian Stechert bicí, elektronika, samply
  Mark Beumer kontrabas, elektronika
  Yiorgos Parisis kompozice, piano, elektronika

   

  foto Alice Bacher, Daniel Grünig, Yiorgos Laios