DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Čt 12. 5. 2022 | 13:00–17:00 | foyer Moravského divadla

  Tvůrčí intervence: Naši Instalace léčivé lampy
  Michala Mitra

  Unikátní dialog divadelní inscenace a výtvarné instalace, původně autonomních děl. Ukázka první z Tvůrčích intervencí, které vznikají v nerůstové sezoně HaDivadla namísto nových premiér. Dá se smutek léčit světlem? Přijďte okusit světelnou terapii.

  výtvarná instalace | volný vstup

  Cena vstupenek:

  Dá se smutek léčit světlem? Dovedou nám technologie „zázračně“ pomoct vždy, když si sami už nevíme rady? Instalace intermediálního umělce Michala Mitra iniciovaná herečkou Táňou Malíkovou se stala v lednu 2022 na několik dní součástí scénografie k inscenaci Naši. Zahájila tak sérii tvůrčích intervencí do stávajícího repertoáru, na které se HaDivadlo soustředí ve své 47. sezoně s podtitulem Nerůst.

  Sezením u terapeutické lampy provází autorský audioprůvodce, který objasní zázemí léčby i možné dopady. Přijďte se podívat tam, kam se nikdo nedívá! Unikátní interakce dvou autonomních děl přenesená z brněnské Alfa pasáže do prostor Moravského divadla.


  Interdisciplinární umělec a badatel Michal Mitro se v návaznosti na své vzdělání v psychologii a sociologii na Masarykově univerzitě zabývá nuancemi každodennosti i hyperobjekty planetárního měřítka. Ve své práci přenáší sociologickou imaginaci do skulpturálních prostředí s elementy zvuku, světla a technologie. Tíhne k ohledávání vztahů mezi lidským víc-než-lidským světem a třecích ploch mezi umělým a přírodním. Jeho díla skýtají narativ uklidnění i zneklidnění zároveň jakožto předobrazy možných podob udržitelné budoucnosti. Je absolventem Ateliéru intermédií na brněnské FaVU.

   

  foto Jakub Hrab

za finanční podpory:

v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: