DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Ne 14. 5. 2023 | 10:00–12:00 | Divadlo na cucky

  vstupenky

  TĚLO JAKO ARTEFAKT

  Jaké překážky nám může klást naše tělo a jaké nám naopak pomáhá překonávat? Jaké možnosti nabízí skutečnost, že každé tělo je jiné a osobité?

  Workshop pro děti od 6 do 12 let.

  Cena vstupenek: 100 Kč

  Workshop pro děti – volně navazující na leitmotiv letošního ročníku DF – se zabývá lidským tělem jako prostředkem komunikace se světem i artefaktem procházejícím neustálou změnou. Účastníci si na dílně vyzkouší, jaké je se dívat na svět v různých fázích vývoje lidského těla. Tělem budou komunikovat mezi sebou a hledat, jaké příběhy existují mezi lidmi v přeplněné tramvaji, na zledovatělém chodníku rušného města, na noční zastávce autobusu nebo třeba na prázdné stmívající se louce. Zažijeme si chůzi v tělech svých sourozenců, spolužáků, sousedů nebo třeba babiček. Vyzkoušíme si, jaké překážky nám tělo klade, a naopak, jaké možnosti nám nabízí jeho různorodost.

  pro děti 6–12 let

  Kristýna Doubravová, externí lektorka Divadla na cucky, vystudovala Střední pedagogickou školu v Přerově se zaměřením na dramatickou výchovu. Na Univerzitě Palackého absolvovala bakalářský obor pedagogika-sociální práce a v navazujícím magisterském programu vystudovala dramatickou výchovu na DAMU. Pracovala jako učitelka literárně-dramatického oboru na ZUŠ, nyní působí jako sociální pracovnice ve službě Pro rodinu.
  Na dramatické výchově ji baví nekonečné možnosti práce s lidským tělem a zapojení všech oblastí umění do divadelní tvorby. Její zájem o příběhy lidí a příběhy věcí a míst se propisuje i do seminářů a lekcí.

   

  ilustrační foto Adam Mraček, archiv Divadla na cucky