DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Út 14. 5. 2024 | 22:00–23:00 | Konvikt – šapitó

  Hihihahaholky

  koncert | volný vstup

  Alternativně – rapově – hudebně – poeticky – melodicky – disharmonické duo Aleny Novotné a Štěpánky Todorové, které… „řeší life, girls and boys, life, problems a dobrej swag“.

  Cena vstupenek:

  Hudební projekt Hihihahaholky osciluje mezi art popem, rapem, trapem, downtempovou elektronikou i jazzem. Autorky se na stagi přetvářejí ve svá růžová alter ega, prostřednictvím kterých s notnou dávkou humoru a nadsázky prozkoumávají a tematizují problémy dívčího světa. Kvalitní texty a dobře zvládnuté beaty – to vše se snoubí v prvním albu Pinky Winky Life, které vyšlo na sklonku loňského roku a jehož tracky rozezní i festivalové šapitó.
  Za rozjařeným názvem se skrývají zpěvačky, raperky a herečky Alena Novotná a Štěpánka Todorová, které na pódiu doprovází life DJ Matěj Šíma aka Taťko Maťko. Trojici mladých talentů svedlo dohromady studium herectví na pražské DAMU, kde celý tento projekt v roce 2022 vznikl.

  Alena Novotná (2001) absolvovala bakalářské studium pod vedením režisérky Petry Tejnorové na KALD DAMU, kde v současnosti pokračuje v navazujícím magisterském programu. V umělecké tvorbě ji zajímá ekologie a její aplikace do divadelní praxe, což je spojeno i s jejím dřívějším působením v různých aktivistických a environmentálních hnutích.

  Štěpánka Todorová (2000) dokončuje studium herectví na KALD DAMU. Hraje v divadle DISK a účinkuje v Dejvickém divadle v inscenaci Jiřího Havelky Bitva o Hernaniho. Aktivně se věnuje také autorské tvorbě a se svým projektem Svatá hostuje v Divadle Na zábradlí. V roce 2023 se účastnila studijní rezidence v Loutkovém divadle v Mariboru.

  Matěj Šíma (1998), student KALD DAMU, se aktivně věnuje jak herectví, tak scénické hudbě a sound designu. Jako herec hostuje v inscenacích Divadla X10, Minor či Meetfactory. Ovládá hru na kytaru, klavír, housle, basu i bicí. Jeho hudební aranžmá např. doprovází projekt režisérského tandemu Petr Erbes–Boris Jedinák pro Divadlo na cucky Vichřice v domě č. 11 a je také podepsán pod sound designem inscenace Území nikoho: Příchozí, jež figuruje i na programu letošní Flory. Působí také v pražské jazz-metalové kapele ENSŌ.

  ...............................

  Recenze singlu Špatnej vliv, který bodoval v hitparádě Startér / Čro Radio Wave
  https://wave.rozhlas.cz/…dani-9168550