DIVADELNÍ FLORA
Menu

  So 18. 5. 2024 | 22:00–23:00 | Konvikt – šapitó

  noise control barrier

  FREIHEIT

  koncert | volný vstup

  „Průzkum pestrých hudebních světů“ v německo-rakouské fúzi skladatelů scénické a filmové hudby Alexandera Vičara a Dominika Giesriegla. Exkluzivní hudební finále 27DF!

  Cena vstupenek:

  Mnichovští umělci Alexander Vičar a Dominik Giesriegl zkoumají zvukové světy na pomezí intimní akustické hudby a syntezátorové elektroniky. Využívají širokou škálu zvukových zdrojů – od tradičních nástrojů, terénních nahrávek, elektrické kytary a syntezátorů až po pokročilý elektronický sound design. Noise control barrier je „akustický kokon“, který chrání účastníky před ohromujícími proudy informací ve světě. Vydejte se s námi na částečně improvizovanou cestu plnou rozmanitých zvukových krajin, syrových pohybových struktur a okamžiků zádumčivého snění.


  Alexander Vičar je skladatel divadelní i filmové hudby. Narodil se v Berlíně a na housle začal hrát ve třech letech. Vystudoval filmovou kompozici v Mnichově (Hochschule für Musik und Theater) a elektroakustickou kompozici a interaktivní média na univerzitě v Manchesteru. Pracoval na filmech pro německou televizi. Podílel se na zvukovém designu divadelních inscenací režiséra Ulricha Rascheho. S divadelní režisérkou Norou Schlocker spolupracoval na hudbě a zvukovém designu ke třem představením v Residenztheater München.

  Rakouský hudebník Dominik Giesriegl skládá hudbu k celovečerním filmům a televizním seriálům. Vystudoval filozofii a psychologii na Universität Wien a hudební výchovu na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Poté studoval skladbu pro film u Enjotta Schneidera a Gerda Baumanna na Hochschule für Musik und Theater v Mnichově.