DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Pá 17. 5. 2024 | 10:00–11:00 | Divadlo na cucky

  Milada Vyhnálková – Silvia Vollmann MASARYK(OVÁ) Divadlo na cucky

  UZAVŘENÉ PŘEDSTAVENÍ
  Kdo byla Charlotte Garrigue Masaryk(ová)? Divadelní pseudodokument (ne)známé herečky o (ne)známé osobnosti. One woman show o zkoumání životního příběhu (nejen) manželky prvního československého prezidenta. S exkurzí do New Yorku. Režie: Silvia Vollmann. beseda po představení

  Cena vstupenek:

  režie Silvia Vollmann

  koncept a text Milada Vyhnálková a Silvia Vollmann 
  hudba Adéla Konečná
  video Zdeněk Vévoda
  scénografie a kostýmy Laura Černáková 

  hraje Milada Vyhnálková 

  premiéra 28. 10. 2023

    

  Silvia Vollmann (1991) je umělecky aktivní na českých i slovenských scénách. Vystudovala režii a dramaturgii loutkového divadla na VŠMU v Bratislavě. Za inscenaci s prvky dokumentárního dramatu Hola, Madrid! (2013) byla nominována na cenu Dosky v kategorii Talent roku. Od sezóny 2017/18 je uměleckou šéfkou olomouckého Divadla na cucky, kde dosud uvedla mj. autorské inscenace Můj BF (2015), MATE (2016), Jsem do tebe (2018), 1993 (v koprodukci s bratislavskou formací Divadlo Petra Mankoveckého; 2018) a Zatrolleno (2020).
  Věnuje se autorským projektům, zejména pro náctileté publikum – k hostování ji oslovilo např. Divadlo Andreja Bagara Nitra, Štúdio 12 Bratislava, Mestské divadlo Žilina nebo Nové divadlo Nitra. Režíruje také pohádky pro děti v renomovaných slovenských loutkových scénách (Žilina, Bratislava, Košice). V pražském Divadle X10 pohostinsky nastudovala hru Kryptogram dramatika Davida Mameta.
  Tvorba pro děti a mládež je pro ni výzva, jak jít proti předsudkům, které o divadle stále panují – že dospělácké divadlo je dlouhé a nudné a to pro děti je vždycky loutkárna s Kašpárkem. „Mladí ľudia nechodia do divadla často, ak náhodou aj áno, tak so školou, lebo je to povinné. Ďalšia vec je – a to už zasahuje aj našu generáciu – že majú o divadle skreslenú, typizovanú predstavu. Myslia si, že keď pôjdu do divadla, tak to bude veľká dráma, povedzme štvorhodinová ruská klasika, prípadne nejaká ‚bábkarina‘ pre deti, kde bude hrať Gašparko. Tieto predsudky ešte stále vládnu a ja sa ich snažím vyvrátiť. Aj preto sa vždy snažím v divadle využívať interaktívne metódy,“ vysvětlila v rozhovoru pro server Mloki.sk. 

  …………………

  Rozhovor s režisérkou
  https://mloki.sk/…podcenovany/

  Reportáž o inscenaci / ČT
  https://www.ceskatelevize.cz/…ast/1030084/?… 

  Portrét Charloty Garrigue Masarykové / ČRo – Podcast Osudové ženy
  https://dvojka.rozhlas.cz/…kova-7455356 

   

  foto Michał Patycki